Vánoční trhy 2019

16.12.2019

     Rok se s rokem sešel a tak jsme ve spolupráci s vedením naší obce opět uspořádali Vánoční trhy v Klínci. Oficiální začátek byl ve 14:00, ale my jsme vše připravovali již od osmi hodin ráno a vzhlíželi k obloze v obavě, co na nás dnes počasí přichystá. A přichystalo. A řádně. Když už jsme si mysleli, že máme téměř vše připravené, kolem poledne zafoukal vítr tak silně, že nám ty naše těžké stany pocuchal. Avšak ani to klínecké hasiče neodradí a tak jsme vše přestavěli a přestěhovali se zpátky do garáže, odkud jsme obsluhovali celé trhy jako kdysi. Inu, retro teď frčí, tak jsme si mohli také zavzpomínat. Když bylo vše již podruhé přichystané a začali se k nám sjíždět různí prodejci se vším zbožím a pochoutkami, mohli jsme uvítat první letošní návštěvníky. 

     Navzdory očekávanému počasí se sešlo lidí dost a tak byla atmosféra příjemná. Hrála vánoční hudba, voněl svařák a přišel k nám i Ježíšek. Součástí trhů bylo totiž předání nového vozu pro naší jednotku. Vozidlo převzal náš velitel Jirka Wohlmuth z rukou paní starostky obce Klínec Bc. Markéty Polívkové. Během svého děkovného proslovu neskrýval své dojetí a radost z toho, jaký kus cesty jsme získáním nového vozu urazili. Z auta máme všichni radost a více se o něm rozepíšeme v samostatném článku během několika málo dní. 

     Po předání vozu probíhala dále vánoční zábava doprovázená prohlídkou cisterny a zodpovídáním mnoha dotazů ze strany návštěvníků trhů. Před samotným závěrem trhů nám zazpívaly koledy děti z mateřské školky, což bývá každým rokem vrcholem této události a také znamením, že se blížíme do závěru programu. Pro jistotu nám to ještě připomnělo počasí, které svým deštěm rozehnalo návštěvníky trochu rychlejším tempem.

     Na nás už pak čekalo jen rozebrání všech stánků, laviček a stolů a uklizení prostoru před hasičárnou a garáže. Poté jsme se přesunuli do klubovny, kde jsme celý den vyhodnotili a vše důstojně oslavili až do pozdních nočních hodin  ;-) 

     Děkujeme všem, kteří se na trzích podíleli při jeho přípravách i během trhů, kdy jsme pro vás měli opět připravený špičkový catering.

     Doufáme, že se vám u nás líbilo, děkujeme za účast a těšíme se na vás při další příležitosti příští rok, do kterého vám přejeme mnoho štěstí, zdraví, sil a úspěchů.

Veselé Vánoce, kamarádi! 


A jako vždy, pár fotek zde