Masarykova vatra 2021

01.11.2021

Dne 28. 10. 2021 jsme se mohli po roční odmlce sejít u příležitosti 103. výročí vyhlášení Československé republiky. Opět jej svolali Zasloužilí hasiči okresu Praha - západ ve spolupráci s SDH Klínec a OSH Praha - západ. Na setkání dorazili hosté senátoři Jiří Oberfalzer a Petr Štěpánek, radní Středočeského kraje Robert Bezděk, starosta OSH PZ Josef Myslín, okolní spřátelené sbory s prapory, spolek Vltavan Davle a naše starostka Markéta Polívková. Dle obnovené tradice se zapálila Masarykova vatra, zazpívali jsme českou státní hymnu a Masyrykovu oblíbenou lidovou píseň Ach, synku, synku. Vše v nádherném přednesu tenoristy Jaroslava Nováka z Líšnice. Během večera, kterému přálo počasí s nádherným pozdním babím létem, převzal z rukou starosty OSH PZ Záslužný kříž svatého Floriána Zdeněk Rychlý, zasloužilý hasič z SDH Bojov a titul Čestný vedoucí Okresní odborné rady represe Jiří Wohlmut, náš velitel SDH. Tímto oběma gratulujeme. Při malém občerstvení zbyla chvíle na diskusi o všemožných společenských tématech. Na závěr se sluší poděkovat panu senátorovi Jiřímu Oberfalzerovi za věcný dar a všem za účast.