Memoriál Miroslava Lébla 2017

20.06.2017

Dne 17.6. jsme uspořádali první ročník nové trochu netradiční soutěže v požárním sportu. Oproti klasickým útokům na soutěžící čekala zcela jiná disciplína, než na kterou jsou zvyklí. A co že to na naše soutěžící čekalo? Družstva startovala v "Hospodě", kde si je vyzvedl velitel, který musel do hospody doběhnout po hrázi rybníka a vyhlásit členům družstva poplach. Po vyhlášení přeběhli všichni do "Hasičárny", kde se dostrojili k zásahu a pokračovali na hráz ke své PPS 12. Zde vytvořili sací vedení a dva proudy přímo od stroje. Každý proud byl veden po jednom břehu rybníku ke stojanu s plechovkou, přičemž museli proudaři cestou vyrazit dveře, které jim stály v cestě. Po shození plechovek se zase všichni museli vrátit zpět do "Hospody", kde byl útok ukončen. Skoro jako ze života :-) Myslím, že se soutěž všem líbila a tak si velitelé družstev odhlasovali ještě druhé kolo. V něm se všem dařilo podstatně lépe jak v prvním kole a bylo to znát na výsledných časech. V kategorii mužů zvítězili chlapi z SDH Zbraslav, kteří svůj běh okořenili i o ukázku synchronizovaného plavání se savicí a košem a mezi ženami se na prvním místě umístily naše holky z Klínce. Obě výherní družstva získala na rok putovní poháry, o které si zasoutěžíme příští rok v druhém ročníku soutěže. A co vám přichystáme na příště? Nechte se překvapit. Určitě se pokusíme, aby byla sranda minimálně taková, jako byla letos. Obhájí vítězové v druhém ročníku putovní poháry? Uvidíme. Do té doby můžeme vzpomínat na zmíněný plavecký výcvik zbraslavských, pivní rundu holek z Řevnic, kterou jim velitelka donesla do cíle, střet bratřínovského proudaře s letícími dveřmi, kdy to stálo pár kapek krve z prstu a na skvělé výkony všech a to bez vyjímky.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští rok!

SDH Klínec

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde