Memoriál Miroslava Lébla 2019

17.06.2019

V sobotu 15. června jsme uspořádali již třetí ročník Memoriálu Miroslava Lébla v netradičním požárním útoku. Tato soutěž požárních družstev probíhá okolo velkého rybníku u hasičské zbrojnice v Klínci. Jedná se o takzvaný "srandamač", tedy není smyslem vyhrát hlavní výhru, kterou je putovní pohár, ale dobře se pobavit, setkat se s přáteli ze širokého okolí a odvézt si kromě věcných cen i dobrou náladu. Tato soutěž je specifická v tom, že účastníci do zahájení soutěže neznají přesné provedení útoku a oproti zveřejněným pravidlům je každý rok čeká malé či větší překvapení, které nemohou předem natrénovat. Vítězí tedy ten tým, který umí na zadaný úkol nejlépe zareagovat a zpracovat jej v nejrychlejším čase. Letošním překvapením byl vor, který si musela družstva přitáhnout lanem přes šířku rybníka a odvázat z něj hadicový klíč, který symbolizoval zapomenutý klíč od hasičské zbrojnice. Provedení disciplíny bylo tedy následující: velitel družstva 1+5 po startovním výstřelu překonal překážku v podobě břevna, doběhl si pro zbytek družstva na stanoviště "HOSPODA", vyhlásil poplach družstvu a společně běželi ke zmiňovanému voru, přitáhli jej, odvázali klíč a na stanovišti "HASIČÁRNA" se dostrojili do zásahového oblečení, přilby a opasku. Poté velitel vydal pokyn k provedení útoku. Družstva si musela spojit sací a útočná vedení, nasát vodu z rybníku, cestou k terčům vyrazit dveře na březích rybníka a shodit plechovky, které symbolizovaly požár. Po jejich shození následoval návrat do "HOSPODY", kde po usazení všech členů družstva velitel stiskl červené tlačítko a tím ukončil měření času útoku. Soutěž probíhala na dvě kola a počítal se rychlejší z pokusů.

Zúčastnit se můžou všichni, ale vyhrát může jen jeden a tak se letos povedlo zvítězit v kategorii mužů i žen družstvům z Čisovic a obě družstva tak obhájila prvenství z loňského ročníku. Naše družstva se umístila v kategorii mužů na třetím místě a v kategorii žen na místě druhém. Úctu si zaslouží všichni, kteří soutěžili i přes vysoké teploty, které nám ten den přichystalo počasí a nepolevili a do svého výkonu dali všechno. Možná se to ze stínu pod slunečníkem nezdálo, ale v tomto počasí to byla opravdu velká fyzická zátěž.

Po skončení soutěže následovala taneční zábava pod širým nebem za doprovodu hudební skupiny HITOS. Letos jsme však díky nepřízni počasí v podobě deště a bouřky byli nuceni její průběh ukončit o trochu dříve, než bylo v plánu. Ale i tak děkujeme všem, kteří se zúčastnili soutěže či taneční zábavy za přízeň a gratulujeme vítězům soutěže. Taktéž děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zajištění obou akcí a starali se o to, aby návštěvníci nestrádali hlady a žízní.

Díky všem a těšíme se na shledaní na dalším ročníku soutěže nebo na jiné akci u naší hasičárny!

Foto, za které děkujeme Hanče Burianové, zde