NOVÝ VŮZ PRO JEDNOTKU!

01.04.2019

Jak jsme vás již informovali, byla obecním zastupitelstvem schválena koupě nového zásahového automobilu pro naší jednotku. Nakonec to šlo rychleji, než jsme mysleli a tak jsme dnes, 1.dubna, převzali z rukou starostky obce klíče od nového vozu. ,,Stav stávající techniky je pro naši obec neudržitelný, jedná se o dva veterány ve věku 50 let. Proto jsem velmi ráda, že jsme mohli našim chlapům pořídit novou cisternu v hodnotě 10 000 000 Kč se vším potřebným vybavením a myslím, že důsledky pro náš rozpočet, které z nákupu vyplývají, naši občané ponesou statečně" uvedla starostka Markéta Polívková a oznámila omezení provozu veřejného osvětlení pouze na 3.(povýplatní) týdny v měsíci a to v časech 18:45 - 19:30 , kdy jdou místní muži do hospody a 22:00 - 23:00, kdy je jejich partnerky za uši vedou domů. Pro ostatní dny je možné si na OÚ zakoupit za zvýhodněné ceny čelovky. Také oznámila redukci spojů MHD, které budou zajíždět do obce a omezení míst v MŠ Klínec. Posledním dopadem vedoucím k úspoře financí je náhrada zdroje vody ze Želivky vodou z Bojovského potoka. Nic z toho nevyhnalo úsměvy z tváří členů místní dobrovolné jednotky, kteří se z nového vozu stále radují a budou se radovat až do pozdních nočních hodin. 

    Poté si slovo převzal velitel jednotky, který ve snaze ustát radost z nového vozu se posilnil u stánku s výčepem a jeho projev by se dal označit za velmi vláčný a jen mírně artikulovaný:,,Sme to too...vybírali....a tady Markéta to zacvakala no. Takže dík." Na dotaz, co si myslí o dopadech pro obec odpověděl, že "sockou" nejezdí a z hospody chodí až ráno, kdy už je vidět i bez lamp.

    Dále následovalo pokřtění vozu jménem April a tradiční rozbití láhve šampaňského o přední část vozu následované netradičním upadnutím nárazníku ze zadní části vozu. Tím byl ceremoniál dokonán a nebránilo nic aprílovému skotačení.

Hezký den všem! :-)