Poděkování starosty SDH

Milí spoluobčané,

dovolte mi, abych se s Vámi touto cestou podělil o mé pocity z akce "Trvání jednostodvacátéhopatého založení sboru dobrovolných hasičů v Klínci".

Když vidím ty různé seriály a filmy o dobrovolných venkovských hasičích v televizi nebo na internetu, které prezentují hasiče jako bandu alkoholiků a neumělců, tak jsem rád, že "u nás" to děláme jinak. Hasiči v Klínci byli vždy u všeho důležitého co se v obci dělo. Trvání 125 let jsme začali připravovat někdy touto dobou v minulém roce a pokud jste se přišli podívat, tak určitě uznáte, že to bylo sice horké ale krásné odpoledne, které vyvrcholilo příjemným večerním programem. Za touto akcí se skrývá spousta hodin dobrovolné práce, ale i podpory finanční a materiální od mnohých z vás. Povedlo se nám získat dotaci ze Středočeského kraje a od vás se také sešla nemalá částka. V této ekonomicky nelehké době si Vaší podpory obrovsky vážím a mám upřímnou radost kolik lidí se rozhodlo nás podpořit a projevilo svůj vděk.

Jsem nadšený z toho, kolik lidí bylo ochotno přiložit ruku k dílu jak na přípravách, tak i během dne oslav. Velké uznání a obdiv patří týmu lidí, který se po celý den staral, aby bylo co jíst a pít. Věřte, že v těch stáncích bylo opravdu pekelné vedro. Po celý den fungoval perfektní zvuk a organizace. Nebýt jednoho malého zdravotního kolapsu (který dopadl dobře) tak vše bylo na jedničku. Tedy skoro na jedničku. V tom horku a fofru jsme nestihli udělat tradiční skupinové foto. Proto prosím, kdo máte zájem být na společné fotce z roku 2023, kdy je "nám" 125 let, tak přijďte 28. října v 16:30 ke zbrojnici kde bude v rámci akce Masarykova Vatra fotografie pořízena. Ještě jednou děkuji všem pomocníkům a všem návštěvníkům, kteří přišli a že jsme si mohli toto naše půlkulaté výročí společně užít. Na závěr se ještě omlouvám za rušení nočního klidu, ale vše bylo předem nahlášené a snad se to dá jednou za pět let vydržet. Tak 20.8.2028 se na Vás těšíme při oslavě 130 let.

Herbert Rájek

starosta SDH Klínec