Požár haly v Letech

12.11.2018

V sobotu 10.11.2018 byla naše jednotka v 19:58 povolána Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje k požáru haly v obci Lety. Jednotka vyjela v počtu 1+7 s CAS 25 Š 706 RTHP ve složení velitel: Jakub Petržila, strojník: Štěpán Moravčík a hasiči: Martin Kamenický, Michal Skála, Miloslav Petržila, Herbert Rájek, Vlastimil Lizánek ml. a Pavel Kreperát. Po dojezdu na místo jsme se rozdělili do dvou skupin, kdy jedna skupina doplňovala vodu na požářiště a následně zřídila čerpací stanoviště pod mostem v Letech a druhá skupina, nositelé dýchací techniky, vyčkávala v záloze, než na nás došla řada při střídání na útočných proudech. Po vydýchání našich dýchacích přístrojů, které nebylo možné na místě požáru naplnit, jsme si zapůjčili dýchací přístroje od stanice HZS Beroun, u kterých bylo možné na místě měnit prázdné vzduchové lahve za plné. Na proudech jsme se střídali celou noc s přestávkami na odpočinek a doplnění tekutin. V neděli v 6:45 byla naše jednotka odeslána zpět na základnu k odpočinku s možností opětovného povolání zpět k požáru, ke kterému již nedošlo. Zásah jsme tedy ukončili v 7:03 návratem na základnu a uvedením techniky do pohotovosti. Na místě zasahovalo celkem 26 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s celkem 67 vozidly.

Za zmínku stojí fakt, že se jednalo o první nasazení našich nositelů dýchací techniky u reálného zásahu a bylo zvládnuto perfektně. Všem zasahujícím patří velké díky za skvělou práci, ať na čerpačce či přímo u haly. Díky!

Několik našich fotografií zde. Autoři: Michal Skála a Jakub Petržila

Článek na Požáry.cz