Vánoční jízda obcí

28.12.2020

      Letos nám přišlo, že se Vánoce díky pandemii koronaviru a všem opatřením, která si tato pandemie vyžádala, trochu upozadily. Bohužel jsme díky tomu nemohli uspořádat ani trhy, které každý rok připravujeme ve spolupráci s vedením naší obce. Těsně před Vánocemi pak přišlo zpřísnění a nesmělo se scházet víc jak šest osob současně. Takže jsme se nemohli scházet, vánoční atmosféra byla narušena starostmi s Covidem, spousty lidí vyhlížely avizované zpřísnění opatření, které mělo přijít hned po svátcích a  nálada nějak neodpovídala tomu, že jsou za pár dní Vánoce, kdy má být klid a pohoda. Zamysleli jsme se nad tím, co bychom za současných podmínek mohli udělat, aby se nálada zlepšila. A pak nás to napadlo. Vánoční jízda obcí s utajeným časem startu. Bude to překvapení a vyhneme se případným potížím se srocováním lidí, protože nikdo nic nevěděl dopředu. Sešli jsme se 23. prosince a pod rouškou tmy rychle ozdobili cisternu a vyrazili jsme na "kondiční jízdu" po Klínci.

      Měli jsme trochu obavy z toho, jestli se to bude lidem líbit, jestli nepřijde někdo s tím, že ho hlasité koledy ruší a že na Vánoce letos nemá náladu, ale to po prvních metrech zmizelo. Reakce lidí byly úžasné! Mávali jste, zpívali jste si koledy, svolávali jste děti, aby se z okna či terasy podívaly, vybíhali jste na zahrady a když bylo jasné, že okolo farmy budeme muset jet ještě zpátky do obce, čekal nás při druhém průjezdu v této zatáčce pohled na celé rodiny, které nás vyhlížely podél silnice a mávaly. Skoro to vypadalo, že jsme Klínec osvobodili od nějakého nepřítele. A možná vlastně trochu ano. Od předvánočního stresu a obav z toho, co přinese PES za pár dní. Alespoň na chvíli. Chtěli jsme ve všech probudit ty malé děti, co se těší z Vánoc a udělat vám radost. A zdá se, že se nám to povedlo. 

      Krásný zbytek roku, přátelé a ať je ten nový rok 2021 lepší jak tento, ať je plný nových příležitostí, naděje, pozitivních zpráv a ať jsme zdraví a šťastní! 


Pár fotografií zde