Zemřel František Obermajer ml.

12.12.2022

     V sobotu 10. 12. nás nečekaně opustil náš kamarád Franta Obermajer mladší. Člověk, který vynikal svým talentem pro opravy všeho, co mělo kola, motor nebo prostě jen tu čest, že se mu to dostalo pod ruce. Fanda byl členem naší hasičské rodiny vesměs celý svůj život a nebylo dne, kdy by nebyl hasičem tělem i duší. Reprezentoval sbor na nespočtu soutěží, kde vynikal jako skvělý strojník s citem pro čerpadlo, aby proudy nikdy nečekaly na vodu. Stejně tak se lze jen stěží dopočítat zásahů, kterých se zúčastnil. Nebylo jich za ta léta málo a vždy se ukázalo, že je ochoten pro pomoc druhým obětovat nejen čas, ale občas i nějaký ten šrám. 

     Fanda byl skvělým strojníkem a automechanikem. Jeho největším oblíbencem byly trambusy, se kterými se sžil tak dokonale, že je dovedl vždy tam, kam bylo třeba nehledě na terén nebo počasí. Auta znal tak dobře, že nebylo závady, na kterou by nevyzrál. Tam, kde nemohl zrovna pomoci rukou, pomohl alespoň radou, pro kterou jsme si k němu mohli zajít. 

     Fanda byl hlavně skvělým kamarádem s velkým srdcem, který vždy, když mohl neváhal s pomocí pro druhého a nikdy nezkazil žádnou legraci. Však nám po něm zůstává řada krásných vzpomínek. Byl milovníkem aut a "pořádnýho beatu", který zněl všude, kde zrovna něco opravoval. Svým předčasným odchodem po sobě zanechal velikou díru, kterou už se nepovede jen tak zacelit. Chybí a vždy bude chybět nám všem. 

     Čest tvé památce, Fando!
     Tvoje hasičská rodina z Klínce